Clinton Bill - ukázka rukopisu.

Převzato z knihy "Písmo slavných osobností." Sheila Lowe, 2009Charakteristika osobnosti
Rukopis Billa Clintona je směsicí úhlového a obloučkovitého vázání. Úhly dávají sílu obloučkům a obloučky zjemňují úhly. Je to tedy rukopis emocionálního člověka, který věci prociťuje, osobnosti, jež je ochotna ujít dlouhou cestu, aby dosáhla shody. Pokud v něco silně věří, má schopnost stát si pevně za svým. Celkově je písmo stlačené až těsné, ukazující na silnou potřebu sociálního kontaktu a upřímnou starost o blaho druhých.

Vztahy
Obloučkovatější písmo je obecně viděno spíše jako ženské. Pokud se objeví v mužském písmu, bývá interpretováno jako citová jemnost, znak člověka, jehož city jsou lehce zranitelné. Je vidět, že Clinton se směje i pláče poměrně snadno a nestydí se ukázat své pocity. Další aspekt obloučkovatého písma, který je prezentován Clintonovým rukopisem, je potřeba fyzického kontaktu. Často se dotýká druhých, těší se z objetí a blízkosti lidí. Dojúhe1níky v dolní zóně naznačují podvědomou dominanci vůči ženám, V tomto případě však nejsou úhly ostré, takže tato vlastnost není vyjádřena přímo. Intelektuální schopnosti Horní zóna není příliš propracovaná, což v tomto případě nutně nemusí znamenat nedostatek intelektu. Spíše to ukazuje na fakt, že Clinton má větší zájem o konkrétní, každodenní záležitosti a uplatnění myšlenek v praxi, než o extrémně dlouhé filozofování o nich.

Intelektuální schopnosti
Horní zóna není příliš propracovaná, což v tomto případě nutně nemusí znamenat nedostatek intelektu. Spíše to ukazuje na fakt, že Clinton má větší zájem o konkrétní, každodenní záležitosti a uplatnění myšlenek v praxi, než o extrémně dlouhé filozofování o nich.

Vitalita
Střední a dolní zóna jsou zdůrazněny na úkor zóny horní. Poukazují na aktivního člověka, kterého to táhne, aby se zapojil do všeho, co se děje kolem něj. Těsné rozvržení písma nám říká, že Clinton chce maximálně využít daného času a v jeho průběhu zrealizovat co nejvíce úkolů. Dolní zóna se převážně vrací k základní lince, takže obvykle dokončí, co začal

Motivace
Clintonovo převážně zakulacené písmo napovídá, že jeho nejdůležitější motivací je pomoc a podpora ostatním. Pokud by v tomto zklamal, cítil by se zbytečný a nešťastný. Potřebuje vědět, že něco změnil. Velké B v jeho podpisu značí, že chce, aby byl pro ostatní spíše "Bilľ' než "pan Clinton'.